Amatorska Liga Tenisowa

W niedzielę 28 kwietnia 2019 zakończyliśmy tenisową ligę zimową na Multisporcie w Zabrzu. W rozgrywkach wzięło udział 80 osób. W tym roku wyłoniono zwycięzców w czterech ligach singlowych: liga kobiet, grupa B, liga open, liga seniorów oraz deblowej oldbojów. Zwycięzcy lig otrzymali okazałe puchary oraz darmowe wejściówki na halę. Dekoracji dokonał organizator ligi. 
Zwycięzcy ligowi:
Liga kobiet
1. Gabriela Sławik
2. Agnieszka Barowska
3. Karolina Nowak
Liga gr.B
1. Patryk Waldera
2. Robert Mrzygłód
3. Robert Traskiewicz
Liga open
1. Tomasz Krawczyk
2. Dariusz Kotuchna
3. Bronisław Dziambor
Liga seniorów
1. Dariusz Kotuchna
2. Bronisław Dziambor
3, Jacek Pozowski
Liga deblowa oldbojów
1. Rudolf Długaj/Dariusz Wiater
2. Janusz Szmigiel/Roman Hadasik
3. Marek Iwan/Karol Chowaniak

Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z prowadzenia ligi za co pogratulowali prowadzącemu gromkimi brawami. Po dekoracji na wszystkich przybyłych czekał okazjonalny tort ligowy oraz napoje. 
Chętni gracze wzięli udział w miniturnieju deblowym na zakończenie ligi. Turniej wygrała para Hieronim Kowalski/Adam Argalski, drugie miejsce zajęła para Liliana Chojnacka/Dariusz Bleja. Kolejna liga już za pół roku!

Galeria zdjęć z zakończenia ligi tenisowej.

………………………………………………………………………………………

Właśnie zakończyła się 5 edycja tej ligi – sezon zimowy 2017/2018.

W niedzielę 22 kwietnia na naszej hali podsumowaliśmy ligę zimową. W lidze zagrało 82 graczy z wielu miast naszego województwa. Po rozegraniu 12 rund ligowych wyłoniono zwycięzców:

  • Liga Open

          

I miejsce Dariusz Kotuchna, II Rudolf Długaj, III Tomasz Krawczyk

  • Liga grupa B

         
 I miejsce Andrzej Stanek, II Andrzej Ciecierski, III Robert Mrzygłód,

        Liga Seniorów

        

I miejsce Joachim Gralok, II Dariusz Kotuchna, III Bronisław Dziambor

  • Liga Deblowa Oldbojów

        
I miejsce para Marek Iwan/Karol Chowaniak, II Wiesław Fajer/Janusz Szmigiel, III Paweł Krawczyk/Robert Okseniuk

Na zwycięzców czekały puchary, oraz karnety na darmową grę na hali. Nagrody wręczył organizator ligi Hieronim Kowalski .

Potem został wniesiony i pokrojony okolicznościowy tort w kształcie kortu tenisowego. Przy kawie mile minął czas .

Chętni wzięli udział w miniturnieju singlowym. Graliśmy do dwóch wygranych supertiebreaków. Zwycięzcą został Dariusz Kotuchna przed Hieronimem Kowalskim.

………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Nasza hala zaprasza Państwa do udziału w amatorskiej lidze tenisa ziemnego. Od kilku lat nasz obiekt w zimie staje się centrum ligowym na Śląsku. W naszej lidze rywalizuje rokrocznie niemalże 100 graczy. Rozgrywki trwają od około 20 października do około 20 kwietnia. W tym czasie każdy rozegra 13 meczy. Dzięki formule systemu szwajcarskiego w każdej rundzie gracze trafiają na przeciwnika o podobnej „sile ognia”.  Gracze, którzy w poprzednim sezonie nie grali będą mile zaskoczeni. Obiekt został przebudowany i dysponuje obszernym holem, a w nim recepcja, fotele, stoliki, telewizja satelitarna, minibufet i sklepik sportowy. Całość jest przeszklona z obszernym widokiem na korty. Dodatkowo sukcesywnie jest wymieniana przezroczysta powłoka dachowa i jest o wiele jaśniej na samych kortach.

Jesienią 2013 roku po raz pierwszy na naszej hali została rozegrana liga w nowej formule. Dzięki zakupieniu odpowiedniego oprogramowania mogliśmy utworzyć ligę w której wyniki, kojarzenia oraz lista zawodników jest dostępna przez całą dobę online. W czterech edycjach w rozgrywkach ligowych udział wzięli oprócz miejscowych gracze z Rudy Śląskiej, Bytomia, Gliwic, Katowic, Chorzowa,Sosnowca, Będzina, Mikołowa, Pszczyny, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Bielska Białej i innych.


Po rocznej przerwie ponownie ligę poprowadzi jej twórca Hieronim Kowalski tel. 601-502-369 chiromancja@gmail.com

Przejdź do strony ligowej i zobacz wyniki


Zobacz jak wyglądało podsumowanie ligi zimowej 2015/2016

Jesienią 2013 roku po raz pierwszy na naszej hali została rozegrana liga w nowej formule. Dzięki zakupieniu odpowiedniego oprogramowania mogliśmy utworzyć ligę w której wyniki, kojarzenia, lista zawodników jest dostępna przez całą dobę.

Właśnie zakończyła się 3 edycja tej ligi – sezon zimowy 2015/2016. W niedzielę 24 kwietnia na naszej hali podsumowaliśmy ligę zimową. W lidze zagrało 78 graczy z wielu miast województwa. W tym sezonie rozegrano ligi:

  • Liga Open
  • Liga grupa B
  • Liga Seniorów
  • Liga Deblowa Oldbojów

Po rozegraniu 13 rund ligowych wyłoniono zwycięzców. Na zwycięzców czekały puchary, dyplomy oraz karnety na darmową grę na hali. Nagrody wręczył organizator ligi Hieronim Kowalski wraz z przedstawicielem hali Marcinem Matuszakiem.

Dla graczy, którzy rozegrali wszystkie zaplanowane mecze w lidze czekała nie lada atrakcja. Otóż wśród nich rozlosowano torby tenisowe. Losowania podjęcła się właścicielka hali Sabina Sztejnwald. Szczęśliwcami zostali:  Mirosław Wloczek i Maciej Jaglarz.

Potem został wniesiony i pokrojony okolicznościowy tort w kształcie kortu tenisowego. Przy kawie mile minął czas . Chętni wzięli udział w miniturnieju singlowym. Graliśmy do dwóch wygranych supertiebreaków. Zwycięzcą został Maciej Jaglarz przed Joachimem Gralokiem.

Zobacz galerię zdjęć z zakończenia


Zobacz jak wyglądało podsumowanie ligi zimowej 2014/2015

W sobotę 25 kwietnia w hali Multisport w Zabrzu została uroczyście zakończona liga zimowa 2014/2015. Liga skupiła niemalże 100 graczy z większości miast Górnego Śląska i Zagłębia. W czterech ligach: ekstraklasie, grupie A, grupie B i lidze deblowej oldbojów udział wzięli oprócz miejscowych gracze z Rudy Śląskiej, Bytomia, Gliwic, Katowic, Sosnowca, Będzina, Mikołowa, Pszczyny, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór i innych.

Spotkanie poprowadził organizator ligi Hieronim Kowalski wraz z przedstawicielami Multisportu trenerem Marcinem Matuszakiem i Gosią z recepcji.
Po krótkim wprowadzeniu wręczono zwycięzcom lig puchary, dyplomy oraz upominki. Potem wśród zdyscyplinowanych graczy-tych, którzy rozegrali wszystkie mecze- rozlosowano trzy  torby tenisowe. Wylosowali je: Joanna Olszówka-Zarzecka, Jacek Pozowski i Sebastian Kania.
Na wszystkich czekał okolicznościowy tort będący cukierniczym majstersztykiem. Tort w kształcie kortu tenisowego. O pokrojenie tortu zostali poproszeni zwycięzcy ligi. Przy kawie wszyscy doskonale się bawili.
Większość uczestników spotkania po poczęstunku wzięła udział w mini turnieju singlowym. Graliśmy tzw. „blitze” /niemiecka nazwa turnieju pochodzi m.in. z nomenklatury szachowej/ czyli do wygranych dwóch supertiebreaków. Zwycięzcą został Bartosz Jastal przed Joachimem Gralokiem.

Zobacz galerię zdjęć z zakończenia


Zobacz jak wyglądało podsumowanie ligi zimowej 2013/2014

Jesienią 2013 roku po raz pierwszy na naszej hali została rozegrana liga w nowej formule. Dzięki zakupieniu odpowiedniego oprogramowania mogliśmy utworzyć ligę w której wyniki, kojarzenia, lista zawodników jest dostępna przez całą dobę. Każdy kto ma dostęp do internetu mógł śledzić on-line nie tylko swoje wyniki ale także zwycięstwa i potknięcia rywali.

Taka formuła spotkała się z przychylnością graczy. Do ligi przystąpiło ich aż 90. Rozegraliśmy dwie ligi singlowe oraz ligę deblową. Ciekawostką jest, że w grupie podstawowej B zagrało kilka pań i to one zdominowały rozgrywki zajmując dwa pierwsze miejsca.

Zobacz wyniki