Amatorska Liga Tenisowa

Nasza hala zaprasza Państwa do udziału w amatorskiej lidze tenisa zima 2018/2019. Od kilku lat nasz obiekt w zimie staje się centrum ligowym na Śląsku. W naszej lidze rywalizuje rokrocznie niemalże 100 graczy. Rozgrywki trwają od około 20 października do około 20 kwietnia. W tym czasie każdy rozegra 13 meczy. Dzięki formule systemu szwajcarskiego w każdej rundzie gracze trafiają na przeciwnika o podobnej „sile ognia”.  Gracze, którzy w poprzednim sezonie nie grali będą mile zaskoczeni. Obiekt został przebudowany i dysponuje obszernym holem, a w nim recepcja, fotele, stoliki, telewizja satelitarna, minibufet i sklepik sportowy. Całość jest przeszklona z obszernym widokiem na korty. Dodatkowo sukcesywnie jest wymieniana przezroczysta powłoka dachowa i jest o wiele jaśniej na samych kortach a także oświetlenie jest w pelni sprawne.

 

W sezonie 2018/2019 zostaną rozegrane ligi:
1. Liga Kobiet z promocyjnym wpisowym
2. Liga Open wspólna dla graczy średniozaawansowanych i zaawansowanych czyli A + I liga
3. Liga B – dla graczy podstawowych
4. Liga Seniorów – dla graczy, którzy w 2019 roku skończą 50 lat
5. Liga Debel Oldbojów /suma lat graczy 100 liczona w roku 2019/- mogą grać także miksty oraz deble kobiece.

Przejdź do strony z zapisami do ligi
………………………………………………………………………………………
Właśnie zakończyła się 5 edycja tej ligi – sezon zimowy 2017/2018.

W niedzielę 22 kwietnia na naszej hali podsumowaliśmy ligę zimową. W lidze zagrało 82 graczy z wielu miast naszego województwa. Po rozegraniu 12 rund ligowych wyłoniono zwycięzców:

  • Liga Open

          

I miejsce Dariusz Kotuchna, II Rudolf Długaj, III Tomasz Krawczyk

  • Liga grupa B

         
 I miejsce Andrzej Stanek, II Andrzej Ciecierski, III Robert Mrzygłód,

        Liga Seniorów

        

I miejsce Joachim Gralok, II Dariusz Kotuchna, III Bronisław Dziambor

  • Liga Deblowa Oldbojów

        
I miejsce para Marek Iwan/Karol Chowaniak, II Wiesław Fajer/Janusz Szmigiel, III Paweł Krawczyk/Robert Okseniuk

Na zwycięzców czekały puchary, oraz karnety na darmową grę na hali. Nagrody wręczył organizator ligi Hieronim Kowalski .

Potem został wniesiony i pokrojony okolicznościowy tort w kształcie kortu tenisowego. Przy kawie mile minął czas .

Chętni wzięli udział w miniturnieju singlowym. Graliśmy do dwóch wygranych supertiebreaków. Zwycięzcą został Dariusz Kotuchna przed Hieronimem Kowalskim.

………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Nasza hala zaprasza Państwa do udziału w amatorskiej lidze tenisa ziemnego. Od kilku lat nasz obiekt w zimie staje się centrum ligowym na Śląsku. W naszej lidze rywalizuje rokrocznie niemalże 100 graczy. Rozgrywki trwają od około 20 października do około 20 kwietnia. W tym czasie każdy rozegra 13 meczy. Dzięki formule systemu szwajcarskiego w każdej rundzie gracze trafiają na przeciwnika o podobnej „sile ognia”.  Gracze, którzy w poprzednim sezonie nie grali będą mile zaskoczeni. Obiekt został przebudowany i dysponuje obszernym holem, a w nim recepcja, fotele, stoliki, telewizja satelitarna, minibufet i sklepik sportowy. Całość jest przeszklona z obszernym widokiem na korty. Dodatkowo sukcesywnie jest wymieniana przezroczysta powłoka dachowa i jest o wiele jaśniej na samych kortach.

Jesienią 2013 roku po raz pierwszy na naszej hali została rozegrana liga w nowej formule. Dzięki zakupieniu odpowiedniego oprogramowania mogliśmy utworzyć ligę w której wyniki, kojarzenia oraz lista zawodników jest dostępna przez całą dobę online. W czterech edycjach w rozgrywkach ligowych udział wzięli oprócz miejscowych gracze z Rudy Śląskiej, Bytomia, Gliwic, Katowic, Chorzowa,Sosnowca, Będzina, Mikołowa, Pszczyny, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Bielska Białej i innych.


Po rocznej przerwie ponownie ligę poprowadzi jej twórca Hieronim Kowalski tel. 601-502-369 chiromancja@gmail.com

Przejdź do strony ligowej i zobacz wyniki


Zobacz jak wyglądało podsumowanie ligi zimowej 2015/2016

Jesienią 2013 roku po raz pierwszy na naszej hali została rozegrana liga w nowej formule. Dzięki zakupieniu odpowiedniego oprogramowania mogliśmy utworzyć ligę w której wyniki, kojarzenia, lista zawodników jest dostępna przez całą dobę.

Właśnie zakończyła się 3 edycja tej ligi – sezon zimowy 2015/2016. W niedzielę 24 kwietnia na naszej hali podsumowaliśmy ligę zimową. W lidze zagrało 78 graczy z wielu miast województwa. W tym sezonie rozegrano ligi:

  • Liga Open
  • Liga grupa B
  • Liga Seniorów
  • Liga Deblowa Oldbojów

Po rozegraniu 13 rund ligowych wyłoniono zwycięzców. Na zwycięzców czekały puchary, dyplomy oraz karnety na darmową grę na hali. Nagrody wręczył organizator ligi Hieronim Kowalski wraz z przedstawicielem hali Marcinem Matuszakiem.

Dla graczy, którzy rozegrali wszystkie zaplanowane mecze w lidze czekała nie lada atrakcja. Otóż wśród nich rozlosowano torby tenisowe. Losowania podjęcła się właścicielka hali Sabina Sztejnwald. Szczęśliwcami zostali:  Mirosław Wloczek i Maciej Jaglarz.

Potem został wniesiony i pokrojony okolicznościowy tort w kształcie kortu tenisowego. Przy kawie mile minął czas . Chętni wzięli udział w miniturnieju singlowym. Graliśmy do dwóch wygranych supertiebreaków. Zwycięzcą został Maciej Jaglarz przed Joachimem Gralokiem.

Zobacz galerię zdjęć z zakończenia


Zobacz jak wyglądało podsumowanie ligi zimowej 2014/2015

W sobotę 25 kwietnia w hali Multisport w Zabrzu została uroczyście zakończona liga zimowa 2014/2015. Liga skupiła niemalże 100 graczy z większości miast Górnego Śląska i Zagłębia. W czterech ligach: ekstraklasie, grupie A, grupie B i lidze deblowej oldbojów udział wzięli oprócz miejscowych gracze z Rudy Śląskiej, Bytomia, Gliwic, Katowic, Sosnowca, Będzina, Mikołowa, Pszczyny, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór i innych.

Spotkanie poprowadził organizator ligi Hieronim Kowalski wraz z przedstawicielami Multisportu trenerem Marcinem Matuszakiem i Gosią z recepcji.
Po krótkim wprowadzeniu wręczono zwycięzcom lig puchary, dyplomy oraz upominki. Potem wśród zdyscyplinowanych graczy-tych, którzy rozegrali wszystkie mecze- rozlosowano trzy  torby tenisowe. Wylosowali je: Joanna Olszówka-Zarzecka, Jacek Pozowski i Sebastian Kania.
Na wszystkich czekał okolicznościowy tort będący cukierniczym majstersztykiem. Tort w kształcie kortu tenisowego. O pokrojenie tortu zostali poproszeni zwycięzcy ligi. Przy kawie wszyscy doskonale się bawili.
Większość uczestników spotkania po poczęstunku wzięła udział w mini turnieju singlowym. Graliśmy tzw. „blitze” /niemiecka nazwa turnieju pochodzi m.in. z nomenklatury szachowej/ czyli do wygranych dwóch supertiebreaków. Zwycięzcą został Bartosz Jastal przed Joachimem Gralokiem.

Zobacz galerię zdjęć z zakończenia


Zobacz jak wyglądało podsumowanie ligi zimowej 2013/2014

Jesienią 2013 roku po raz pierwszy na naszej hali została rozegrana liga w nowej formule. Dzięki zakupieniu odpowiedniego oprogramowania mogliśmy utworzyć ligę w której wyniki, kojarzenia, lista zawodników jest dostępna przez całą dobę. Każdy kto ma dostęp do internetu mógł śledzić on-line nie tylko swoje wyniki ale także zwycięstwa i potknięcia rywali.

Taka formuła spotkała się z przychylnością graczy. Do ligi przystąpiło ich aż 90. Rozegraliśmy dwie ligi singlowe oraz ligę deblową. Ciekawostką jest, że w grupie podstawowej B zagrało kilka pań i to one zdominowały rozgrywki zajmując dwa pierwsze miejsca.

Zobacz wyniki