Amatorska liga tenisowa

Nasza hala zaprasza Państwa do udziału w amatorskiej lidze tenisa ziemnego. Od kilku lat nasz obiekt w zimie staje się centrum ligowym na Śląsku. W naszej lidze rywalizuje rokrocznie niemalże 100 graczy. Rozgrywki trwają od około 20 października do około 20 kwietnia. W tym czasie każdy rozegra 13 meczy. Dzięki formule systemu szwajcarskiego w każdej rundzie gracze trafiają na przeciwnika o podobnej „sile ognia”.  Gracze, którzy w poprzednim sezonie nie grali będą mile zaskoczeni. Obiekt został przebudowany i dysponuje obszernym holem, a w nim recepcja, fotele, stoliki, telewizja satelitarna, minibufet i sklepik sportowy. Całość jest przeszklona z obszernym widokiem na korty. Dodatkowo sukcesywnie jest wymieniana przezroczysta powłoka dachowa i jest o wiele jaśniej na samych kortach.

Jesienią 2013 roku po raz pierwszy na naszej hali została rozegrana liga w nowej formule. Dzięki zakupieniu odpowiedniego oprogramowania mogliśmy utworzyć ligę w której wyniki, kojarzenia oraz lista zawodników jest dostępna przez całą dobę online. W czterech edycjach w rozgrywkach ligowych udział wzięli oprócz miejscowych gracze z Rudy Śląskiej, Bytomia, Gliwic, Katowic, Chorzowa,Sosnowca, Będzina, Mikołowa, Pszczyny, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Bielska Białej i innych.


Po rocznej przerwie ponownie ligę poprowadzi jej twórca Hieronim Kowalski tel. 601-502-369 chiromancja@gmail.com

Zachęcamy graczy amatorów  do brania udziału w edycji zima 2017/2018.

Pierwsze kojarzenie około 20 października !

W naszej lidze mogą grać tylko amatorzy tzn. tacy gracze , którzy nigdy nie byli klasyfikowani na listach PZT* oraz nie są czynnymi trenerami. W lidze mogą grać wyłącznie osoby pełnoletnie.

Planujemy utworzenie lig amatorów:

1. Liga singlowa open dla graczy średniozaawansowanych i zaawansowanych, którzy grają w tenisa bardzo długo  lub co najmniej od 3-4 lat są szkoleni przez trenera i osiągnęli odpowiedni poziom. W tej lidze jest miejsce również dla  graczy z poprzedniej  ligi B –  w tym przypadku tylko z ELO powyżej 950.

2. Liga singlowa B wspólna dla graczy o poziomie podstawowym oraz kobiet

3. Liga singlowa seniorów dla graczy +50 /którzy kończą w 2018 roku 50 lat lub starszych/.

4. Liga deblowa oldboyów /suma lat +100 graczy liczone na 2018 rok/. W tej lidze mogą wspólnie  grać panie /deble kobiece/ oraz miksty bez względu na wiek/ w mikstach mężczyzna musi mieć 49 lat liczone  w 2017/.

W przypadku zainteresowania niewykluczone jest uruchomienie osobnej ligi kobiet. Chętne osoby proszone są o kontakt z organizatorem Hieronimem Kowalskim.

Zapisy już trwają! Nie czekaj, baw się razem z nami! Do ligi można się zapisywać również w trakcie jej trwania!

Wpisowe za udział w lidze wynosi 80 zł od osoby /pary/. Obowiązuje zniżka na kort tenisowy pod mecze ligowe.

Liga nie jest dużym obciążeniem czasowym ani finansowym. Średnio w lidze będzie jeden mecz raz na 14 dni.

Można grać w dwóch ligach na zasadzie:

a) gracze z ligi open i B mogą zagrać w seniorach za 50% wpisowego tzn. 40 zł

b)uczestnicy, którzy opłacili wpisowe singlowe – grają ligę deblową bez wpisowego /dotyczy tego gracza, który opłacił/

c) nie można grac jednocześnie B i open na zasadzie 50%.

Uwaga: do każdej ligi można przystąpić w dowolnym momencie.

 

Zapisy internetowe tutaj , telefonicznie lub w recepcji klubu.

Przykładowy regulamin ligi sprzed roku


Zobacz jak wyglądało podsumowanie ligi zimowej 2015/2016

Jesienią 2013 roku po raz pierwszy na naszej hali została rozegrana liga w nowej formule. Dzięki zakupieniu odpowiedniego oprogramowania mogliśmy utworzyć ligę w której wyniki, kojarzenia, lista zawodników jest dostępna przez całą dobę.

Właśnie zakończyła się 3 edycja tej ligi – sezon zimowy 2015/2016. W niedzielę 24 kwietnia na naszej hali podsumowaliśmy ligę zimową. W lidze zagrało 78 graczy z wielu miast województwa. W tym sezonie rozegrano ligi:

  • Liga Open
  • Liga grupa B
  • Liga Seniorów
  • Liga Deblowa Oldbojów

Po rozegraniu 13 rund ligowych wyłoniono zwycięzców. Na zwycięzców czekały puchary, dyplomy oraz karnety na darmową grę na hali. Nagrody wręczył organizator ligi Hieronim Kowalski wraz z przedstawicielem hali Marcinem Matuszakiem.

Dla graczy, którzy rozegrali wszystkie zaplanowane mecze w lidze czekała nie lada atrakcja. Otóż wśród nich rozlosowano torby tenisowe. Losowania podjęcła się właścicielka hali Sabina Sztejnwald. Szczęśliwcami zostali:  Mirosław Wloczek i Maciej Jaglarz.

Potem został wniesiony i pokrojony okolicznościowy tort w kształcie kortu tenisowego. Przy kawie mile minął czas . Chętni wzięli udział w miniturnieju singlowym. Graliśmy do dwóch wygranych supertiebreaków. Zwycięzcą został Maciej Jaglarz przed Joachimem Gralokiem.

Zobacz galerię zdjęć z zakończenia


Zobacz jak wyglądało podsumowanie ligi zimowej 2014/2015

W sobotę 25 kwietnia w hali Multisport w Zabrzu została uroczyście zakończona liga zimowa 2014/2015. Liga skupiła niemalże 100 graczy z większości miast Górnego Śląska i Zagłębia. W czterech ligach: ekstraklasie, grupie A, grupie B i lidze deblowej oldbojów udział wzięli oprócz miejscowych gracze z Rudy Śląskiej, Bytomia, Gliwic, Katowic, Sosnowca, Będzina, Mikołowa, Pszczyny, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór i innych.

Spotkanie poprowadził organizator ligi Hieronim Kowalski wraz z przedstawicielami Multisportu trenerem Marcinem Matuszakiem i Gosią z recepcji.
Po krótkim wprowadzeniu wręczono zwycięzcom lig puchary, dyplomy oraz upominki. Potem wśród zdyscyplinowanych graczy-tych, którzy rozegrali wszystkie mecze- rozlosowano trzy  torby tenisowe. Wylosowali je: Joanna Olszówka-Zarzecka, Jacek Pozowski i Sebastian Kania.
Na wszystkich czekał okolicznościowy tort będący cukierniczym majstersztykiem. Tort w kształcie kortu tenisowego. O pokrojenie tortu zostali poproszeni zwycięzcy ligi. Przy kawie wszyscy doskonale się bawili.
Większość uczestników spotkania po poczęstunku wzięła udział w mini turnieju singlowym. Graliśmy tzw. „blitze” /niemiecka nazwa turnieju pochodzi m.in. z nomenklatury szachowej/ czyli do wygranych dwóch supertiebreaków. Zwycięzcą został Bartosz Jastal przed Joachimem Gralokiem.

Zobacz galerię zdjęć z zakończenia


Zobacz jak wyglądało podsumowanie ligi zimowej 2013/2014

Jesienią 2013 roku po raz pierwszy na naszej hali została rozegrana liga w nowej formule. Dzięki zakupieniu odpowiedniego oprogramowania mogliśmy utworzyć ligę w której wyniki, kojarzenia, lista zawodników jest dostępna przez całą dobę. Każdy kto ma dostęp do internetu mógł śledzić on-line nie tylko swoje wyniki ale także zwycięstwa i potknięcia rywali.

Taka formuła spotkała się z przychylnością graczy. Do ligi przystąpiło ich aż 90. Rozegraliśmy dwie ligi singlowe oraz ligę deblową. Ciekawostką jest, że w grupie podstawowej B zagrało kilka pań i to one zdominowały rozgrywki zajmując dwa pierwsze miejsca.

Zobacz wyniki