Tenis

Edukacja sportowa najmłodszych ma na celu promować zdrowy styl życia, rozwijać sportowe pasje oraz prawidłowy rozwój oparty o kontakty z rówieśnikami w grupie. Uczy dyscypliny, zdolności koncentracji, uczciwości i samodzielnego podejmowania decyzji.

Oferta szkoły tenisa skierowana jest do dzieci w wieku od 4 lat.

Naszym celem jest zainteresowanie grą dziecka, poprzez różne zabawy tenisowe. Zajęcia dla najmłodszych oparte są na programie Tenis 10 (szczegółowe omówienie programu znajduje się w następnej zakładce). Uczniowie poznają technikę i elementy taktyki gry w tenisa. Zapewniamy rozwój ogólnofizyczny i indywidualne podejście do każdego ucznia.

Oferujemy profesjonalny program szkolenia tenisowego. Zajęcia odbywają się w grupach od 2 do 6 osób. Grupy dobierane są odpowiednio pod względem poziomu gry, a ich częstotliwość zależy od grających. Nauka gry w tenisa trwa od września do czerwca, a lekcje odbywają się przynajmniej raz w tygodniu i trwają 1 godzinę zegarową.

Klub współpracuje z Urzędem Miasta Zabrze i cześć zajęć tenisa dla dzieci dofinansowana jest z programów gminnych.

Rozpoczynają się zapisy do nowej grupy tenisowej dla dzieci w ramach Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa!

Już wkrótce zostanie wyznaczony termin testów sprawnościowych  do  dwóch grup zajęciowych tenisa ziemnego dla dzieci z rocznika 2011-2013.  12 najlepszych dzieci zostanie objęta programem. Każda grupa będzie liczyła sześć dzieci. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu, od 5 października do 16 grudnia i będą bezpłatne. Obecność na lekcjach jest obowiązkowa. Nieusprawiedliwione obecności, zgodnie z regulaminem, skutkują skreśleniem z listy uczestników.

Dzieci, które nie zakwalifikują się do grupy zostaną wpisane na listę rezerwową. W przypadku, gdy osoba z grupy tenisowej zrezygnuje z zajęć lub nie będzie regularnie  uczestniczyć w zajęciach, pierwsze dziecko z listy rezerwowej wskakuje na jej miejsce.

Pozostałe dwie grupy NPUT rozpoczynają swoje zajęcia już we wrześniu!

Grupa pomarańczowa (przystępująca do programu w kwietniu 2018) będzie miała przeprowadzone testy sprawnościowe i z 12 osobowej grupy zostanie 6 dzieci. Grupa będzie miała już zajęcia z jednym trenerem na 3/4 kortu, 3 razy w tygodniu. Zajęcia tej grupy startują 16 września (poniedziałek).

Zajęcia tenisa grupy pomarańczowej odbywać się będą w poniedziałki i środy o godz. 16:00.

Grupa czerwona (przystępująca do programu we wrześniu 2018) rozpocznie swoje zajęcia 18 września (środa). W tej grupie nadal będzie trenować 12 dzieci na połowie kortu z dwoma trenerami.

Zajęcia tenisa grupy czerwonej odbywać się będą w poniedziałki o godz. 17.00 oraz w soboty o godz. 11:00. 

Zajęcia grupy zielonej odbywać się będą w środy o godz. 15:00 oraz w soboty o godz. 9:00. 

Cennik szkoły tenisa

harmonogram tenis 2019 – 2020

Umowa Tenis Ziemny Dorosły 2019 -2020

Umowa Tenis Ziemny Dziecko 2019-2020